EN

blog14

YOjogaYO (ne)modelky

Po světe chodí spousty krásných holek, žen, dam… a minumum z nich se svou krásou živí. A protože YO je pro každou z nás, bylo od začátku jasné, že jeho modelky, budou (ne)modelky. Nejradši bych angažovala celý zástup, protože vídám tolik inspirativních žen! Jenže to nejde naráz. Tak alepsoň tak nějak postupně!

 

Když YO v roce 2016 fotilo svoji první kampaň, byla radost p(r)otkat tyto tři ženy. 3 generace.
Anička, Šárka a Viktorie
Foto: Lubica Martincová

 

Dost často slyším názor, že kdyby YO fotilo s opravdovými modelkami, bylo by zařaditelnější, více vidět a lákalo by snáz. Ale já nevím. Hlavně to tak necítím. Myslím si, že pokud člověk začne dělat něco s kalkulem, tvrá ten efekt krátkou dobu a má to tzv. jepičí život. Ale asi v podnikání by to tak být mělo… ? Jenže je těžké dělat to, s čím člověk není v souladu. Mě to takhle zkrátka baví. Možná pro někoho není takováhle modelka až tak inspirativní a vidí se spíše v „dokonalé“ kráse (dá se dokonalost definovat? 🙂 ), ale já myslím, že život je prostě „real“ a ne žádný „fake“… všechny se měníme, stárneme. Mění se naše těla, myšlení. Pohled na to, co nám sluší. V čem se cítíme dobře. Stáváme se víc a víc samy sebou. V čemž nám mládí často brání :). A taková žena (a nejen žena) je pro mě krásou víc než dokonalá iluze.

Jednou jsem dávala na instagram anketu, zda se (ne)modelky líbí a zda v tom pokračovat a překvapilo mě, že bylo pár reakcí že to vadí. Nečekala jsem to, ale respektuji absolutně. A jsem ráda, že to vím. Protože každý z toho může mít různý pocit. Někdo naopak na fotkách tu iluzi hledá. Rád se dívá na dokonalé rysy a proporce. A rozumím tomu. Ale každá značka má svou filozofii (nebo by měla mít) a ta je u YO právě ta normálnost a lidskost.

 

Bára byla nádherná pro focení. A její životní cesta a boj o své místo na slunci ještě krásnější.
Ta holka má světlo! Foto: Lubica Martincová

 

Další focení vznikala stejně spontánně. A další budou. Doufám 🙂 Maminka Lucie se svou holčičkou a nastávající maminka Aneta. Stejné věkem, přesto každá o skok s jinou zkušeností, jež se v jeden moment spojí. Tak se stalo. Anetka je už v tuhle chvíli maminkou svého chlapečka a už ví, jaká role mámy je. A tohle je to, co mě baví. To, že se náš život takhle vyvíjí a mění. A my s ním. Nezůstáváme stejné. Rosteme. Nebo se minimálně stáváme jinými. A to je součástí vize YOjogaYO. Vy jste jeho inspirace.

 

Lucie a Aneta
Foto: Julie Najbrtová

 

Primární, co člověka dělá, není vzhled. Ale celý ten balíček jeho samého. Jak vystupuje, co povídá, co vytváří kolem sebe, jak se chová k lidem a tak. Je to mnoho aspektů, ze kterých se skládá celá jedna lidská osobnost. A především to, jak člověk žije. Zkrátka tohle je joga. Tohle je život.

 

Halina s Martinou
Foto: Zuza z Everbay Co.

 

Zůstaňte, jaké jste. Jedině to jste totiž vy. Díky za to.

Karolina

Přejít nahoru